Az Olvasó-társ program önkéntesképzését június 1-jén, pénteken a budapesti Szent István Gimnáziumban, Az olvasás sokfélesége – Konferencia az olvasás népszerűsítéséért című szakmai konferenciát június 2-án, szombaton rendezik az Országos Széchényi Könyvtárban.
Az
olvasó-társak képzéséről Gombos Péter, a mesélés módjáról Kovács
Mariann, a kórházi olvasásról Imre Angéla tart előadást a résztvevőknek.
Az eseményen a szervezők bemutatják a mintaprogramot a középiskolákban
kötelezően teljesítendő ötvenórás önkéntes munka vállalására, valamint a
kisiskolásoknak szóló Betűfaló programot. Az Olvasó-társ képzésben
igazolványt szerzett önkéntesek a kórházakban, könyvtárakban
szervezhetnek felolvasást, a szervezők a képzésre pedagógusok,
egyetemisták, középiskolások jelentkezését várják - közölte a
www.hunra.hu oldalon.
A
konferencián a többi között Balázs Géza, Kamarás István, Z. Karvalics
László, Bartos Éva, Fenyő D. György és Orbán Gyöngyi tart előadást az
olvasás tanításának, fejlesztésének és terjesztésének kérdéseiről. Az
előadók arra is keresik a választ, hogy miként lehetne a magyar népesség
olvasási készségét, s ennek segítségével társadalmi működésének
színvonalát, valamint gazdasági teljesítményét javítani, emelni.
Fenyő
D. György a kötelező olvasmányról, Balázs Géza a nyelvi sokszínűségről,
Z. Karvalics László a közös tartalomról, Kamarás Iván a vallásos,
illetve a világi olvasók és az irodalmi művek befogadásáról beszél a
hallgatóságnak. Délután Győri Miklós Az olvasás kérdése az
Asperger-szindrómás személyek esetében, Fűzfa Balázs „Élni annyit tesz,
mint olvasni”, Orbán Gyöngyi Híd és korlát címmel tart előadást. Bartos
Éva a biblioterápiáról, Molnár G. Tamás a szövegértés nehézségeiről is
szól a közönségnek.
(MTI)


0 megjegyzés:
Megjegyzés küldése